Od kiedy można nosić dziecko w chuście? 0
Od kiedy można nosić dziecko w chuście?

Częstym pytaniem jakie nam zadajecie jest: "A od kiedy możemy nosić naszego maluszka w chuście?".

Zaraz postaram się Wam rozjaśnić ten temat.

Nie jest to jednak taki temat, na który odpowiedź można zawrzeć w jednym zdaniu. Jak zwykle użyję mojego ulubionego stwierdzenia - to zależy.

Zacznę od tego z czyjego punktu widzenia patrzymy.

 

Z punktu widzenia maluszka.

Dziecko możecie nosić od pierwszych dni. Znam osobiście mamy, które wiązały chustę już w 2-3 dobie po porodzie. Moją średnią córkę pierwszy raz do chusty “wrzuciłam” w 5 dobie jej życia. Zatem dziecko jak najbardziej może być w chuście już od pierwszych dni po urodzeniu. Mówimy tu przede wszystkim o dzieciach urodzonych o czasie, czyli pomiędzy 38-42 tc.

 

Z punktu widzenia mamy.

Tutaj czasem warto z tym noszeniem poczekać, bo dużo zależy od samopoczucia mamy po porodzie. Jeśli wcześniej wspomniałam mamy, które nosiły już od pierwszych dni, były to kobiety, które bardzo dobrze czuły się po porodzie. Pamiętajmy jednak, że każda z nas jest inna i to samopoczucie w okresie połogu może być różne. Ja po drugim porodzie czułam się rewelacyjnie. Za to trzeci poród zakończył się cesarskim cięciem i moją najmłodszą córkę nosiłam dopiero od 4 tygodnia jej życia. Zatem tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Zawsze na konsultacjach oraz warsztatach powtarzamy mamom, że powinny obserwować swoje ciało i samopoczucie, i w miarę możliwości nie nosić zbyt szybko w połogu.

 

Z punktu widzenia taty.

Ale ale, przecież nie możemy w tym artykule zapomnieć także o tatusiach ;) Jeśli dziecko bardzo chce i potrzebuje bliskości, a czasem właśnie także częstego noszenia, zawsze wtedy proponujemy, że jeśli tylko tata ma możliwość opieki nad maluchem, to może go nosić już od urodzenia. Jest to wspaniały sposób na budowanie więzi z dzieckiem. Poczucie się troszkę jak mama w ciąży, choć maluch troszkę w innym miejscu. Wierzcie nam, tulenie dzieci jest też po prostu rozczulająco przyjemne ;) Zatem drogie mamy podzielcie się tą radością z tulenia z Waszymi mężami, partnerami. My widzimy, że to zawsze wspaniała sprawa dla tatów.

 

Dodatkowym aspektem jaki stawia przed nami życie, że chcemy malucha nosić dość szybko, jest potrzeba opieki nad starszym rodzeństwem. Mamy sygnały od naszych konsultowanych rodziców, że przy drugim i kolejnym dziecku, ta potrzeba przychodzi dużo szybciej i częściej. Często też dowiadujemy się od rodziców, ale znamy to także z naszego doświadczenia, że chusta ratuje im wtedy życie. Także mając na uwadze wszystkie powyższe punkty widzenia i Wasze możliwości, wybierzcie rozwiązanie dopasowane do Was.

Wasze pytania:

  • Pytacie nas też często - kiedy uczyć się noszenia?
  • Czy już w ciąży wybrać się na kurs lub konsultację chustową?
  • A może zaraz po porodzie? - Z anegdot Przy Tobie Team - zdarza się nam, że piszą do nas mamy, które są jeszcze w szpitalu ;)
  • Czy może trochę poczekać? Oswoić się z tym maluszkiem?

 Tutaj również na początku wypytujemy o Wasze potrzeby. Kiedy piszecie do nas w ciąży, to często pytamy jak szybko będziecie potrzebować wolnych rąk. Czy macie starszaki, którymi trzeba się zaopiekować? Albo może psa, który musi wyjść chociaż na krótki spacer.
Zaskoczę Was, odpowiedź na powyższe pytania dostosowujemy zawsze do Waszych potrzeb ;)

W ciąży, kiedy macie trochę wolnego czasu, możecie przygotować się teoretycznie, polecamy Wam nasze inne artykuły z kategorii:

CHUSTONOSZENIE ,w których możecie znaleźć sporo ciekawej wiedzy, która pokaże Wam z czym to chustonoszenie się "je".

 

A także nasze wspaniałe Chustowe ABC - które odbędzie się już w środę 18.11.2020 - Zapisz się tutaj.

Spotkanie jest on-line. Także możecie, w zaciszu własnego domu, spotkać się z Zuzanną, która szczegółowo wprowadzi Was w tajniki chustonoszenia. Możecie zadawać nurtujące Was pytania, a także zobaczyć jak takie wiązanie wygląda.

Kiedy zapisać się na konsultację?

Na konsultację chustową, gdzie uczymy Was wiązać chustę, najlepiej umówić się z nami już po porodzie. Dużo więcej da Wam taka konsultacja, gdzie możecie wiązać już swojego maluszka i nauczyć się odpowiednio układać go w chuście.

Kiedy? To od Was zależy czy będziecie się chcieli spotkać już w pierwszych dniach życia malucha, czy nieco później.

Możecie także wybrać czy odwiedzicie nas w Przy Tobie, gdzie zapewniamy niemal domową atmosferę, czy też to my mamy przyjechać do Was.

Jeśli macie do nas zbyt daleko, możliwa jest także konsultacja on-line. Jest to forma przetestowana przez nas już wielokrotnie i również w taki sposób jesteśmy w stanie Was przeprowadzić przez naukę pierwszych kroków w chustowym świecie.

 

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na kontakt@przytobie.com. Chętnie Wam pomożemy ;)

Chustonoszenie

o nosidłach

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl