Chustowe ABC: Tata nosi! 0
Chustowe ABC: Tata nosi!

Mama nosi, tata nosi – opiekunowie noszą swoje dzieci!
Po prostu!
Osoby opiekujące się noworodkiem i niemowlęciem będą to dziecko nosić. Tak czy inaczej.
Nie ma tutaj wyłączności na tulenie – każda osoba opiekująca się dzieckiem, będzie je nosić, a jakich narzędzi do tego użyje, także pozostaje kwestią otwartą.

Noszenie dziecka w chuście przez tatę wchodzi już w naszą codzienność i budzi coraz mniej zdziwienia.
I słusznie; tata zupełnie naturalnie zajmujący się swoim dzieckiem, będzie prawdopodobnie chciał móc korzystać z różnych "akcesoriów", które pomagają nam w rodzicielstwie.

Spójrzmy więc okiem taty.

 

Jak noszenie w chuście, a potem nosidle, może mi pomóc w opiece nad moim dzieckiem?

  Poznajemy się.
Mama ma plus minus 9 miesięcy na fizyczny oswojenie się z wizją, że stanie się mamą.
Doświadcza tych przyjemnych strony bycia w ciąży jak czucie ruchów dziecka, ale ma też w pakiecie całą kolejkę mniej przyjemnych dolegliwości.
Jakkolwiek spojrzeć, jej życie wywraca się do góry nogami znacznie wcześniej, niż dopiero po pierwszym przytulaniu noworodka.
Fakt bycia w ciąży towarzyszy jej nieustannie i raczej nie daje o sobie zapomnieć.
Nawet najbardziej zaangażowany i wspierający w ciąży tata, w momencie gdy ma na rękach swoje dziecko po raz pierwszy, dostaje przyspieszoną opcję tacierzyństwa.
Kangurowanie i noszenie dziecka blisko swojego ciała, może być pięknym wstępem, namiastką ciążowej jedności z maluchem jaką miała mama.

  Pierwsze tygodnie razem.
Połóg dla mamy to czas specjalny i wymagający – Jeżeli jest taka możliwość dajemy sobie czas, by nasze ciało (i umysł)mogło się zregenerować po tak gigantycznym wysiłku jakim był poród i sama ciąża. bliskość rodziców nie różnicuje i o ile karmienie piersią jest domeną mamy, to cała reszta opieki i pielęgnacji jest całościowo dostępna tacie. to doskonały moment by odciążyć mamę dziecka, dać jej wytchnienie gdy tego potrzebuję i nabyć nowych kompetencji, które zaprezentują we wspólnym wychowywaniu dziecka. noszenie w chuście tak funkcjonalne i emocjonalnie potrzebne na początku staje się bardzo przydatną kompetencją na przyszłość.

  Zawsze macie zmiennika;)
Długa wyprawa? Wszystko gra, raz zmota mama raz mu tata!
Albo uzupełnienie dla drugiego dziecka :) 

  Kontakt, emocje i wspólny czas.
W chuście ze starszym niemowlakiem czy toddlerem (1-2r.ż.) bardzo fajnie nawiązuje się kontakt już werbalny. Każdy mijany szczegół może być przyczynkiem do opowieści czy rozmowy.
Wspominam ( tu Tata:)) spacery z nosidłem jako bardziej "quality time" niż z wózkiem czy spacerówką. Tu miałem okazję do nieprzerwanej interakcji. byłem z synami niemal głowa w głowę – mogliśmy gadać i komentować otaczające nas rzeczy bez zatrzymywania się, schylania do spacerówki itd.

 

 

 ➡️ A różnice?
W kwestii technicznej niewielkie -  99% różnic w motaniu mamy i taty rozwiązujemy i dopasowujemy wiązanie indywidualnie na konsultacjach chustowych.
Czasem mama wybiera jedno wiązanie, a tacie wygodniej w innym ale w kwestii "ogarniania" wiązania jesteście statystycznie na równi. Także TAK tatowie, ogarniacie swoje dzieci koncertowo, pięknie i bezpiecznie wiążecie, a każda konsultacja chustowa u nas jest z domysłu dla obydwojga opiekunów dziecka.

 

A już we wtorek (23.06) zapraszamy na live z Pauliną Mróz, fizjoterapeutką a także doradczynią noszenia ClauWi.
W poruszonych tematach także o różnicach w budowie ciała mamy i taty - jakie to ma znaczenie dla noszenia dziecka.
Live będzie dostępny na naszym fan-page Facebook, a później w zapisanych tam filmach, a także na naszym Instagramie - IGTV

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl